Volejbal

VO.fw

V neděli 29. 5. 2016 se na antukových hřištích TJ Turnov konal poslední turnaj smíšených žákovských družstev ve volejbale v sezóně 2015/2016. Spolu s naším družstvem se turnajů účastnila družstva z Poniklé, Semil, Turnova, Rovenska pod Troskami a Mnichova Hradiště.

Podzimní část se skládala ze třech turnajů, kdy se hned ten první konal v Rokytnici nad Jizerou, na volejbalových kurtech na Pěvíně. Zbylé dva se konaly v Semilech a v Turnově. Jarní turnaje byly uspořádány v Semilech, Ohrazenicích (kde bylo pořadatelem družstvo z Rovenska) a v Turnově. Naše družstvo se celkově umístilo na předposledním místě. Oproti loňskému roku jsme se tak o jednu pozici zlepšili.

Do příští volejbalové sezóny tak půjdeme s odhodláním se opět o něco zlepšit. Naše družstvo nyní tvoří 11 hráčů, kteří se střídavě účastní turnajových zápasů. Celkově je ale naše družstvo tvořeno 21 hráči, kteří se pravidelně účastní tréninků (10 chlapců a 11 dívek). V současné době probíhají tréninky 2x týdně – v úterý a v pátek, vždy od 17 hodin. Do příští sezóny ale počítáme se změnou, kdy bude nutné rozdělit tréninky pro pokročilé hráče a pro začátečníky.

Na konci tohoto školního roku, případně na začátku nového školního roku, chystáme nábor nových začínajících hráčů volejbalu. Vzhledem k tomu, že volejbal je technicky poměrně náročný sport, bude nábor zaměřen na úplné začátečníky, kteří si tento sport budou moci vyzkoušet formou tzv. „barevného minivolejbalu“. Tato verze volejbalu je určena pro úplné začátečníky (6-10 let), kteří se všechny volejbalové techniky budou učit postupně formou míčových her.

K tomu, abychom mohli rokytnický mládežnický volejbal dále vést tak, jak by bylo potřeba (a hlavně jak by si všichni hráči a hráčky zasloužili), tak je bezpodmínečně nutné najít další ochotné trenéry – alespoň pro chystanou nejmladší kategorii minivolejbalu (1. stupeň ZŠ). Pokud by měl kdokoli chuť se k nám připojit – buď jako hráč, nebo jako trenér (ideálně jako rodiče s dětmi), tak nás můžete navštívit kdykoli na tréninku v úterý nebo v pátek. V létě v případě hezkého počasí na volejbalových kurtech na Pěvíně, jinak ve sportovní hale.

Konečné pořadí okresního přeboru žactva 2015/2016:

  1. ZŠ F. L. Riegra Semily
  2. TJ Turnov
  3. VK Mnichovo Hradiště
  4. ZŠ Rovensko pod Troskami
  5. Spartak Rokytnice nad Jizerou
  6. Sokol Poniklá

Bronislav Patočka ml. (604 423 068)

 

Dokumenty Volejbal

  • Koncepce Volejbalového oddílu

Vyhledávání

mesto rokytnice

Ministerstvo školství a mládeže

MŠMT podporuje sportovní činnost dětí a mládeže.

Liberecký kraj

Činnost TJ je podpořena z rozpočtu Libereckého kraje

Česká unie sportu