Kuželky

KU.fw

Oddíl kuželek jde do nového soutěžního ročníku!!!

Jak jste všichni zaznamenali, tak situace okolo pandemie Covid 19 nás zasáhla všude a samozřejmě se to dotklo i oddílu kuželek. Veškeré soutěže byly s ohledem na nařízení vlády ze strany výboru ČKA nejprve pozastaveny a posléze i ukončeny. Nebylo vítěze, nebylo poražených, někdo to uvítal, někdo byl naštvaný, ale to je slovy Járy Cimrmana tak vše, co jsme proti tomu mohli dělat.

V loňském soutěžním ročníku jsme hráli na třech úrovních, od krajské soutěže přes divizi až po 3 ligu. V tabulkách jsme na tom byli dobře, jednotlivá mužstva šlapala a kdyby nebylo Covidu, tak by družstvo C po X letech postoupilo do přeboru.

Do letošního soutěžního ročníku jsme přihlásili opět 3 družstva, kdy budeme startovat ve východočeské krajské soutěži, ve východočeském krajském přeboru a ve 3 lize. Sami jsme požádali vedení svazu o zařazení družstva B do nižší soutěže, protože i přes početnou základnu nejsme schopní hrát na tak vysoké úrovni 2 soutěže. Divize a 3 liga je víceméně srovnatelná a proto jsme se po zralé úvaze na schůzi rozhodli, že bude lepší posílit družstvo A na soupisce a pokusit se tak hrát na špici tabulky. Rokytnice na to prostě má... .

Novinkou pro letošní ročník je nasazení našeho dorostu do 1.ligy s ohledem na jejich loňské výsledky a tak věříme, že náš oddíl budou dobře reprezentovat. Jelikož budou svoje zápasy hrát doma na naší kuželně, tak se na ně můžete přijít podívat. Hrací dny ještě nejsou bohužel známy, v současné době probíhá rozlosování všech soutěží.

Jinak skončil jubilejní dvacátý ročník našeho turnaje dvojic. I přes problémy s covidem navštívilo naší kuželnu 220 dvojic prakticky z celé ČR. Svoji účast bohužel museli kvůli Covidu zrušit hráči ze zahraničí, přesto je o náš turnaj velký zájem a již nyní jsou obsazeny termíny na příští rok. V silné konkurenci hráčů z 1. ligy a Interligy i reprezentace ČR se nejlépe vedlo dvojici Jan Volf a Zdeněk Novotný, kteří obsadili 16. místo, dále ve smíšené kategorii se naše Zuzana Hartychová a Zdeněk Novotný umístili na 8. místě.

Na medailových pozicích se jak v mužích, tak ve smíšených dvojících již tradičně umístil náš rodák a odchovanec Spartaku Michal Jirouš, který v současné době hraje Interligu za SKK Rokycany. Kompletní výsledky naleznete na www.rokytnice. com/kuzelky.

Rokytnici by už nová čtyřdráhová kuželna slušela, neboť je to nejmasovější sportve městě a okolí. Nereligu,letošní již 23. ročník hraje hraje cca dvěstě místních nadšenců.

Stále platí to, co zde zpravidla uvádím na závěr a sice to, že kuželky je skvělá hra a kdo to jednou zkusí, tak se zcela určitě na kuželnu vrátí. ( Až ho tedy přestane bolet celé tělo. )

                                                                                                                                       Roman Stříbrný

Výsledky ZDE: Výsledky RTD 2020

Dokumenty Kuželky

Kontakty

sportovni-hala-01-ORIG

Kancelář TJ Spartak - sportovní hala
Horní Rokytnice 461
512 44 Rokytnice nad Jizerou

IČ: 00527611
Datová schránka: c7stkx5

info@spartak-rokytnice.cz
tel: (+420) 732 233 117

Facebook

Provozní doba kanceláře 

PO    8:00 – 11:30   12:00 – 16:00
ČT    8:00 – 11:30   12:00 – 16:00


ČT  5.10. zavřeno

Po předchozí domluvě možno i v jiné dny a časy.