Lyžařský klub

LY.fw

Ve dnech 21.-25.3.2016, se konalo Mistrovství světa Masters ve Špindlerově Mlýně, které bylo zakončené světovým pohárem Masters.

Zúčastnilo se ho přes 500 závodníků.

Nejblíže k medaili měl Jan Čermákobřím slalomu, kdy skončil na 4. místě o 16 setin  a Vlaďka Krejčí, které uniklo třetí místo ve slalomu o dvě desetinky.

Jan Čermák, který měl výborně rozjeté první kolo ve slalomu  a bojoval o třetí místo, si  bohužel ve druhém kole zranil koleno a další závody nemohl již odjet.

Jindra Málek ve slalomu též útočil na třetí místo, ale bohužel chybělo to potřebné pomyslné štěstí a druhé kolo se mu nepodařilo dokončit.

Pro 1. místo si Jindra nakonec v silné konkurenci dojel v pátečním obřím slalomu Světového poháru Masters, kterým bylo zakončeno Mistrovství světa.

Dále se v elitní desítce umístňovali Hanka Ledvinová, Jan Samohel st.,Tomáš Vaněk, Jan Samohel ml.a Jindra Málek.

Všem našim závodníků velice GRATULUJI !

Ještě bych se chtěl zmínit o skvělém výkonu Dity Culkové (Nechanické), byť není členkou Ski klubu Masters, tak i za nás jí patří velká gratulace za dvě zlaté mistrovské medaile.

Je vidět, že trenér Milan Jon ji naučil lyžovat opravdu velmi dobře.

Velkou radost nám udělal i Jirka Prousek, který se za námi přijel podívat sice o berlích, protože byl po operaci kyčelního kloubu, ale s dobrou náladou a byl nám velkou podporou.

Matěj Ponocný nám jezdil celý týden přejezdy. Byla to pro něj velká zkušenost zvláště proto, že se ve stejné trati potkal  i s jeho velkým vzorem a naším nejlepším českým lyžařem,Ondrou Bankem.

S úctou se skláním, před nejstarším závodníkem  Oto Krajňakem ze Slovenska, kterému je krásných 91 let