Lyžařský klub

LY.fw

V loňském roce převzal Ski klub Masters  patronát nad Matějem Ponocným – závodníkem s handicapem a v rámci našich možností se mu snažíme pomáhat.

Matěj se s námi zúčastnil v listopadu 2015 soustředění na Kaunertalu, kde pod vedením trenéra Milana Jona  s našimi Masters závodníky, velmi kvalitně potrénoval.

V letošní sezoně v rakouském Raurisu v Deaf  Evropském poháru, kde Matěj závodil v kategorii mužů, obsadil mezi juniory 4. místo  a v italském Ultenalu skončil mezi juniory na 7. místě. V tomto závodě byl nejmladším závodníkem.

Tratě  byly obtížné a Matěj zde poprvé jel i super-G a kombinaci.

V březnu  se v Koutech nad Desnou konalo MČR.

Ve slalomu v  kategorii starších žáků získal mistrovský titul a v obřím slalomu získal 2. místo.

Další velkým úspěchem bylo Matějovo 2. místo v soutěži „Sportovec roku 2015 v Semilském okrese“  v kategorii Handicapovaní sportovci“.

Dále byl v Turnově  za rok 2015 vyhlášen za sportovní naději v kategorii sportovci do 14 let.

Velkou zkušeností pro něj byla účast na Mistrovství světa Masters ve Špindlerově Mlýně, kde nám jezdil předjezdy a kde se ve stejné trati potkal i s jeho velkým vzorem,Ondrou Bankem.

Pro Matěje, se nyní snažíme pomocí dotace, která je určená pro handicapované sportovce, získat peněžní prostředky, za které by si mohl pořídit nové lyže a další vybavení, které nutně ke svému závodění potřebuje.