Lyžařský klub

LY.fw

Měsíc s měsícem se sešel a přivítali jsme  rok 2020.

Členové Ski klubu Masters Rokytnice n. Jiz., z.s.  v čele se svým předsedou, panem Vladimírem Málkem, mají opět velké plány do budoucna.

V lednu nás čekají  „Zimní hry MastersWWMG v Innsbrucku a věříme, že budeme úspěšní minimálně tak, jako jsme  byli na „Zimních hrách Masters“ ve Slovinsku v roce 2011, odkud  jsme přivezli dvě medaile v podání Jana Samohela ml.  a Jana Čermáka st..

V polovině září nám v Chille začal další ročník Světového poháru Masters. Od prosince do dubna se víkend co víkend konají závody SP Masters a celý tento kolotoč závodů ukončí Finále SP (3.- 4.4.2020) ve Štrbském Plese.

Kromě závodní činnosti nás čeká pořádání velmi oblíbeného a úspěšného  mezinárodního  závodu Masters.  Půjde již od 8. ročník  Memoriálu  Dr. Jana Vedrala FIS, který by se měl v Rokytnici nad Jizerou v lyžařském  středisku Horní Domky uskutečnit ve dnech 7.-9.2.2020.

Co se sezony 2019 týče, můžeme se pyšnit mnoha úspěchy našich závoďáků, které jsou opravdu mimořádné.

Uspořádali jsme 7.ročník mezinárodního závodu Memoriál Dr. Jana Vedrala FIS.

Nejlepšího umístnění v závodech Světového poháru Masters a FIS Masters dosahovala Vlaďka Krejčí, Jan Čermák st., Jan Samohel st.

Celkem jsme získali 8 x zlato, 9 x stříbro a 4 x bronz.

V anketě „Nejlepší sportovec roku Semilského okresu“ za rok 2018 jsme získali hned dvě ocenění.

V kategorii Hendikepovaných závodníků“ získal Matěj Ponocný též druhé místo a do „Síně slávy“ za celoživotní práci pro sport byl uveden náš předseda pan Vladimír Málek.

Pan Vladimír Málek dále od SLČR získal ocenění za celoživotní práci pro lyžařský sport  a zástupci  SLČR  mu byla slavnostně předána plaketa.

Velkou radost nám dělá Matěj Ponocný, kterého se snažíme stále podporovat v jeho cestě na sportovní vrchol.

V Deaf  Evropském  poháru v kategorii  juniorů, ve které je prvním rokem, získal  obřím slalomu 3. místo,

Na Mistrovství ČR  v Koutech nad Desnou v juniorech  obsadil v obřím slalomu 2. místo a ve slalomu též 2.místo.

Svými výsledky získal nominaci na  Deaf olympiádu neslyšících!

Matěj je všestranný sportovec a medaile a ocenění získává i v jiných sportech:

Na MČR neslyšících v Hradci Králové ve futsalu získal 1.místo PSNS Praha -nejlepší střelec.

Na MČR Malá kopaná - Ostrava –získal 1.místo PSNS Praha -nejlepší střelec.

Zúčastnil se Krajského přeboru dorostu v Mnichově Hradišti ve fotbalu.

Nezbývá než všem našim závodníkům Ski klubu Masters Rokytnice n.Jiz., z.s.  k těmto velkým úspěchům pogratulovat, poděkovat za reprezentaci a do nadcházející sezony popřát skvělé výsledky.

Úrazy a zdravotní problémy, ať se všem obloukem vyhnou a ať Vám tento krásný sport  přináší jen radost a uspokojení.

Mnohokráte  DĚKUJEME za podporu a pomoc všem našim sponzorům a podporovatelům. Jste naší velkou pomocí a velmi si jí vážíme.

Přejeme všem, aby rok 2020 byl rokem radosti, úspěchů a pozitivních změn.