ASPV - Sport pro všechny

ASPV.fw

Od založení oddílu ASPV (dříve Sokol, poté ZRTV) pod TJ Spartak uběhlo již více než půl století, principy však zůstávají stejné – umožnit pohyb opravdu pro všechny. Sport je důležitý jak pro správný vývoj dětí od nejútlejšího věku, tak pro spokojený a zdravý život dospělých, zvláště v dnešní době, kdy většinu času trávíme u počítače či televize. A i když náš oddíl jako jediný není závodní, vytváří základnu pro všechny ostatní oddíly. 

Kdy, kde a co si můžete přijít zacvičit najdete v rozvrhu hodin. Najdete v něm: cvičení pro rodiče s dětmi (od 1 roku), cvičení pro předškoláky, cvičení pro mladší školní děti (v Dolní ZŠ), power jóga, hard-jóga-therapy, rehabilitační cvičení pro regeneraci páteře – tvz. SM systém, cvičení na balančních míčech – BOSU. 

Naši vyškolení cvičitelé se těší na vaši účast, pro členy TJ Spartak jsou veškerá cvičení za symbolický poplatek, ale i pro ostatní jsou podmínky účasti na hodinách levnější než jinde.

Pro ty, koho více zajímá činnost oddílu a práce jeho výboru je zde seznam zajímavostí, akcí či informací pro cvičitele, případně může požádat o elektronické zasílání zápisů ze schůzek výboru či z konferencí.

Dbejte na zdravý vývoj svých dětí a umožněte jim pohyb v našich cvičeních a ani Vy nezahálejte, když můžete strávit pěkné chvíle a zároveň udělat něco pro své zdraví!


Cvičení rodičů s dětmi

Na cvičení chodí v průměru 15 dětí ve věku od 1 do 6 let - většinou s maminkami, občas přijdou i babičky či tatínkové.

Každou hodinu si hrajeme na něco jiného a tomu odpovídá i hračka či sportovní náčiní při cvičení a výběr hudby pro krátké pohybové skladby. Po přivítání básničkou začínáme pokaždé vyprávěním o princezně Věrce s 2 písničkami a cvičením podle CD „Elce pelce kotrmelce“. Poté se děti rozběhají v různých variantách honiček, zahrajeme si hru a pak se rozcvičíme s náčiním, které je každou hodinu obměňováno. Po další hře rozestavíme nářadí, jehož rozestavění a použití také obměňujeme. Ke konci si opět zahrajeme hru a končíme naším rituálem: „Kolo kolo mlýnské“. Na závěr děti odpočívají za hudby ukolébavky a za odměnu dostanou něco sladkého (většinou gumové medvídky Haribo) a do svého sešitku razítko nebo nálepku. Rozloučíme se básničkou.

Na cvičení v termínu okolo 6.12. si zveme Mikuláše (a hodné čerty) a děti si s rodiči připraví krátký výstup, za který dostane každé dítě stejný balíček. Poslední cvičení v roce k nám do cvičení přichází Ježíšek. Cvičíme s novým náčiním a odměnou za cvičení je tentokrát vánoční cukroví a malý dárek pod stromečkem, který dal tajně každý rodič pod svítící ozdobený stromeček.

Na posledním cvičení před letními prázdninami se loučíme karnevalem. Děti cvičí a tancují v maskách a na závěr 3 děti s největší účastí za rok dostanou malý dárek a každé dítě dostane diplom za účast a malou odměnu.


Pilates

Tajemství nejkrásnějších těl na světě?! Po dlouhá léta používají tanečníci, sportovci, modelky a filmové hvězdy cvičení Pilates pro posílení a tvarování svých těl. Co Vám brání přidat se k nim!

PILATES technika je způsob cvičení, které vyvinul Joseph Hubertus Pilates před více než lety.

Cvičení rozvijí kondici, sílu, rovnováhu, flexibilitu a dýchání, propracovává zádové, břišní a hýžďové svalstvo jako základ správného držení těla – jádra, tzv. „power house“ (střed těla).

Pilates technika nevyčerpává, dodává energii. Pohybové sekvence jsou v každém programu promyšleny tak, aby odbourávaly špatné návyky držení těla a nenásilnou formou posilovaly celé tělo a jeho držení.

Pilates technika je kondiční i rehabilitační cvičení. V kurzu Vám poradí jak efektivně snižovat nadváhu (např. úpravou stravy), či podají informace o kurzech STOB (stop obezitě).


SM systém

Naše cvičení SM systém = Stabilizace a Mobilizace páteře. Je to cvičení pro regeneraci páteře s elastickým lanem. Podrobnosti o této metodě cvičení najdete na internetové stránce SM systém.


Hard Yoga Therapy


Power jóga

Power jóga: posilovací a zároveň protahovací forma cvičení, která využívá prvky jógy v dynamičtějším provedení.

Cvičení je vhodné i pro "dříve narozené", popřípadě ty, kteří nemají oblibě klasický aerobik, kde mají problémy se zapamatováním choreografie.

Závěr hodiny: relaxace.

Při power józe si nejen zacvičíte a zklidníte se, ale zároveň si dobijete energii a protáhnete svaly. Postupně budete zjišťovat, že jste ohebnější, pružnější, máte sílu a zlepšuje se Vám dech

Power jóga:

  • zlepšuje fyzickou kondici
  • dodává tělu pružnost a sílu, protáhne zkrácené a posílí ochablé svaly
  • zlepšuje a zpevňuje držení těla a působí tak preventivně proti bolestem zad
  • naučí Vás správně a účinně dýchat
  • naučí Vás psychické koncentraci, vnímání a ovládání svého těla
  • zlepšuje odolnost nervového systému, odstraňuje nespavost, stres a napětí

BOSU

 


 

 Kontakt:

předsedkyně oddílu: Jindřiška Patočková

+420 777 756 840

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

výbor oddílu: Zuzana Počinková, Marcela Fišerová

Fotogalerie ASPV

Dokumenty ASPV

Vyhledávání

mesto rokytnice

Ministerstvo školství a mládeže

MŠMT podporuje sportovní činnost dětí a mládeže.

Liberecký kraj

Činnost TJ je podpořena z rozpočtu Libereckého kraje

Česká unie sportu